Служба у справах дітей
вул. Першотравнева, 29, місто Суми, 40009,
тел. (0542) 60-77-99, факс (0542) 60-77-22
E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15; 

п’ятниця – з 8.00 до 16.00;
обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

В Україні стартував загальнонаціональний проєкт з підтримки сімейного патронату «Родина для кожної дитини: розвиток сімейного патронату».

Щороку тисячі дітей, батьки яких потрапили у складні життєві обставини, потребують тимчасового влаштування. Патронат – це соціальна послуга, завдяки якій дітей влаштовують не до закладів, а в сім’ї професійних вихователів. Дитина перебуває там, поки її біологічні батьки долають скруту або на час пошуку нової родини. Таким чином, дитина залишається у своїй громаді, може ходити до своєї школи чи садка, зберігає контакти з родичами.

На сьогодні в Сумській області працюють 11 патронатних  сімей, які надають професійний догляд, виховання та реабілітацію дітям, котрі тимчасово не можуть проживати у своїх родинах.

Щоб популяризувати цю послугу та збільшити кількість патронатних сімей, у березні 2024 року в Україні стартував загальнонаціональний проєкт «Родина для кожної дитини: розвиток сімейного патронату».

У ньому візьмуть участь 184 громади з 21 області України. Зокрема, 5 громад Сумщини: Путивльська та Тростянецька міські, Недригайлівська селищна, Нижньосироватська та Чернеччинська сільські ради. Ще 11 громад, які подали заявки для участі у проєкті, будуть долучені в червні 2024 року.

До липня 2025 року громади-учасниці проєкту отримуватимуть матеріальну, інформаційну та консультаційну підтримку з популяризації патронату.

10 квітня 2024 року проведено робочу онлайн нараду «Відкриття проєкту «Родина для кожної дитини: розвиток сімейного патронату» під головуванням заступника голови Сумської обласної державної адміністрації - начальника обласної військової адміністрації Олени БОЙКО з її учасниками. Визначено основні напрямки реалізації проєкту з метоюзабезпечення права дитини на зростання у сімейному середовищі через розвиток в територіальних громадах послуги патронату над дитиною.