Служба у справах дітей
вул. Першотравнева, 29, місто Суми, 40009,
тел. (0542) 60-77-99, факс (0542) 60-77-22
E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15; 

п’ятниця – з 8.00 до 16.00;
обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

НА СУМЩИНІ ВІДКРИЛИ ЦЕНТР ПІДТРИМКИ ДІТЕЙ У ПРОЦЕСІ ПРАВОСУДДЯ, ЯКІ ПОСТРАЖДАЛИ АБО СТАЛИ СВІДКАМИ НАСИЛЬСТВА

За сприяння та фінансової підтримки Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ), завдяки тісній співпраці влади усіх рівнів, правоохоронних органів, громадського сектору 26 грудня 2023 року в Сумській області  відбулося  відкриття Центру захисту та соціально-психологічної підтримки у процесі правосуддя дітей, які постраждали або стали свідками насильства (модель Барнахус)

На сьогодні в Україні функціонує 10 подібних закладів, які розміщенні Київській, Тернопільській, Волинській, полтавській та Сумській областях). Центр Барнахус являється відділенням Сумського центру соціально-психологічної реабілітації дітей області.

За словами начальника Сумської обласної військової адміністрації Володимира АРТЮХА, враховуючи специфіку нашого прифронтового регіону, який межує з країною-агресором, був під окупацією, проблема насильства і потреба захисту дітей є актуальною.

‼На сьогодні на Сумщині обліковується 81 дитина, яка потребує такої допомоги.

«Це важлива для Сумщини подія, до якої ми ретельно готувалися і планомірно наближалися завдяки міжнародній підтримці та тісній взаємодії широкого кола учасників. Захищати дітей, їх права та інтереси – це наша спільна відповідальність. Тож у цьому центрі кожна дитина, яка опинилася у біді, отримає допомогу та підтримку», –  зазначив він.

Відкриття даного закладу – це також значний крок до впровадження міжнародних стандартів захисту прав дитини на шляху до євроінтеграції нашої держави, акцентував очільник Сумщини.

В рамках реалізації проєкту проведено навчання з питань надання послуг у міжсекторальному центрі захисту та соціально-психологічної підтримки у процесі правосуддя дітей, які постраждали або стали свідками насильства (модель Барнахус) та тренінг „Побудова опитування дітей, які постраждали від або стали свідками насильства” за участю прокурорів Офісу Генерального прокурора.

Модель Барнахус – полягає у створенні безпечного для дитини середовища з інтегрованими в одному місці усіма послугами процесу правосуддя. Робота центру побудована в умовних «чотирьох кімнатах», де організовано захист дітей; кримінальне розслідування та судове провадження; медичний огляд та лікування; обстеження та лікування психічного здоров’я.

Завдяки такому принципу роботи усіх спеціалістів із дитиною «під одним дахом» багатопрофільна міжвідомча команда співпрацює, щоб забезпечити жертвам та свідкам насильства скоординований ефективний захист, дружній до дитини.

На Сумщині пішли ще далі – облаштували кімнату тимчасового перебування, куди можна доставити дитину у будь-який час доби, залишити її у безпеці, надавши місце для ночівлі.