Служба у справах дітей
вул. Першотравнева, 29, місто Суми, 40009,
тел. (0542) 60-77-99, факс (0542) 60-77-22
E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15; 

п’ятниця – з 8.00 до 16.00;
обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

ПРОФІЛАКТИКА ПРАВОПОРУШЕНЬ У ДИТЯЧОМУ СЕРЕДОВИЩІ

Службою у справах дітей Сумської обласної державної адміністрації 15 грудня 2021 року, під головуванням заступника голови Сумської обласної державної адміністрації, проведено онлайн-нараду з головами районних державних адміністрацій, сільських, селищних та міських рад, за участю начальників служб у справах дітей, керівників відділів освіти, охорони здоров’я, фахівців із соціальної роботи, представників ювенальної превенції територіальних (відокремлених) підрозділів поліції області з питання соціального захисту дітей, які перебувають в складних життєвих обставинах, попередження жорстокого поводження та правопорушень у дитячому середовищі.

Особливу увагу акцентовано на взаємодії відповідних структурних підрозділів у вирішенні актуальних питань сьогодення.

Заступником начальника відділу захисту інтересів дітей та протидії насильства прокуратури Сумської області  наголошено на необхідності кадрового забезпечення громад соціальними фахівцями та працівниками служб у справах дітей, що дасть змогу своєчасно виявляти та попереджувати негативні прояви, як у дитячому середовищі, так і в сім’ях.

Проблема правопорушень серед дітей та жорстокого поводження з ними не обійшла і Сумську область. В області відкрито кримінальні провадження стосовно 172 дітей, із них 42 дитини отримали умовний термін, 7 - відбувають покарання. Найпоширенішими злочинами серед учнівської молоді є крадіжки, нанесення тілесних ушкоджень, хуліганство та інше. Діти підліткового віку, які перебувають не в полі зору навчальних закладів, нерідко скоюють крадіжки самі або їх залучають до цих справ дорослі.

Організація взаємодії та координації на рівні правоохоронних органів, прокуратури у Сумської області, освіти, служб у справах дітей, Регіонального центру з надання вторинної правової допомоги дасть можливість забезпечити соціальний захист дітей, які опинилися у складних життєвих обставинах, попередити випадки жорстокого поводження та правопорушень у дитячому середовищі.