Служба у справах дітей
вул. Першотравнева, 29, місто Суми, 40009,
тел. (0542) 60-77-99, факс (0542) 60-77-22
E-mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

 Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15; 

п’ятниця – з 8.00 до 16.00;
обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

В Україні стартував загальнонаціональний проєкт з підтримки сімейного патронату «Родина для кожної дитини: розвиток сімейного патронату».

Щороку тисячі дітей, батьки яких потрапили у складні життєві обставини, потребують тимчасового влаштування. Патронат – це соціальна послуга, завдяки якій дітей влаштовують не до закладів, а в сім’ї професійних вихователів. Дитина перебуває там, поки її біологічні батьки долають скруту або на час пошуку нової родини. Таким чином, дитина залишається у своїй громаді, може ходити до своєї школи чи садка, зберігає контакти з родичами.

На сьогодні в Сумській області працюють 11 патронатних  сімей, які надають професійний догляд, виховання та реабілітацію дітям, котрі тимчасово не можуть проживати у своїх родинах.

МІКРОАВТОБУСИ ДЛЯ ДИТЯЧИХ БУДИНКІВ СІМЕЙНОГО ТИПУ

Дитячим будинкам сімейного типу Колонтаєвських та Строй, очільник Сумщини Володимир АРТЮХ, вручив авто придбаних завдяки Фонду «Партнерство за сильну Україну.

У дитячому будинку сімейного типу Валентини СТРОЙ виховує 7 дітей – 5 школярів та 2 студенти. У родині Колонтаєвських також виховується 7 неповнолітніх діток.

НА СУМЩИНІ ВІДКРИЛИ ЦЕНТР ПІДТРИМКИ ДІТЕЙ У ПРОЦЕСІ ПРАВОСУДДЯ, ЯКІ ПОСТРАЖДАЛИ АБО СТАЛИ СВІДКАМИ НАСИЛЬСТВА

За сприяння та фінансової підтримки Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ), завдяки тісній співпраці влади усіх рівнів, правоохоронних органів, громадського сектору 26 грудня 2023 року в Сумській області  відбулося  відкриття Центру захисту та соціально-психологічної підтримки у процесі правосуддя дітей, які постраждали або стали свідками насильства (модель Барнахус)

На сьогодні в Україні функціонує 10 подібних закладів, які розміщенні Київській, Тернопільській, Волинській, полтавській та Сумській областях). Центр Барнахус являється відділенням Сумського центру соціально-психологічної реабілітації дітей області.

РОЗВИТОК ПОСЛУГИ ПАТРОНАТУ НАД ДИТИНОЮ НА СУМЩИНІ

За участю начальника служби у справах дітей Сумської обласної державної адміністрації Юрія Каліновського, Регіонального координаторапроєкту Моніторинг потреб та підтримка дітей в умовах війни Діани Глобенко, начальників служб у справах дітей районних державних адміністрацій, Сумської та Лебединської міських, Нижньосироватської сільської рад та двох патронатних вихователів Сумської міської територіальної громади проведеноробочу зустріч на тему: «Основні шляхи розвитку патронату в області у рамках проєкту «Моніторинг потреб та підтримка дітей в умовах війни».

Детально обговорено ситуацію в області щодо створення, функціонування патронатних сімей та влаштування до них дітей, особливостей послуги патронату над дитиною в області у сучасних умовах, представлено практику влаштування дітей в патронат з іншої територіальної громади та позитивний досвід роботи патронатних  вихователів, висвітлено проблемні питання функціонування патронату.

ДЕНЬ ПАМ’ЯТІ ЖЕРТВ ГОЛОДОМОРУ

До Дня пам’яті жертв голодомору біля меморіального комплексу в с. Хоружівка відбувся захід, присвячений 90-им роковинам Голодомору 1932-1933 років «Час плине, а пам'ять залишається». Гаслом цьогорічного вшанування пам’яті жертв голодоморів став вислів «Пам’ятаємо. Єднаємося. Переможемо».

Було наголошено, що Голодомор – це геноцид проти Українського народу, який вчинив комуністичний режим, під час якого загинули мільйони безвинних українців, які були замордовані голодом та померли страшною смертю. Радянська влада намагалась знищити нас як націю, заборонити все українське: мову, культуру, традиції, стерти українську ідентичність. На жаль, історія повторюється. Через 90 років після Голодомору-геноциду росіяни знову здійснюють геноцид проти українців.

«КРАЩІ ІНКЛЮЗИВНІ ПРАКТИКИ УКРАЇНИ – 2023»

Сьогодні українці продовжують працювати в умовах війни, під звуки сирен та обстрілів. Не виключення і робота з людьми з інвалідністю - складна, непопулярна, але така необхідна для створення інклюзивного суспільства в Україні.

Тому Херсонська обласна організація підтримки дітей з синдромом Дауна та їх сімей «Сонячні діти Херсонщини» оголошує конкурс «Кращі інклюзивні практики України – 2023».