Служба у справах дітей
вул. Першотравнева, 29, місто Суми, 40009,
тел. (0542) 60-77-99, факс (0542) 60-77-22
E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15; 

п’ятниця – з 8.00 до 16.00;
обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

ПРОФІЛАКТИКА ПРАВОПОРУШЕНЬ У ДИТЯЧОМУ СЕРЕДОВИЩІ – ЗАПОРУКА МОРАЛЬНОГО ЗДОРОВ´Я НАШОГО СУСПІЛЬСТВА

Сьогодні службою у справах дітей Сумської обласної державної адміністрації, на базі Регіонального центру з надання вторинної правової допомоги у Сумській області проведено міжвідомчу нараду за участю заступника голови Сумської обласної державної адміністрації  «Організація міжвідомчої роботи з питань запобігання правопорушень серед дітей».

Соціально - побутове оточення, важке матеріальне становище більшості сімей, діти, яких перебувають у складних життєвих обставинах, не контрольованість з боку дорослих – усе це сприяє скоєнню правопорушень та злочинів, призводить до активізації кримінальної ситуації у дитячому середовищі.

Ця проблема не обійшла і нашу область. На цей час на обліку служб у справах дітей перебуває 1004 дитини, які пепребувають у складних життєвих обставинах.

В області відкрито кримінальні провадження стосовно 172 дітей, із них 42 дитини отримали умовний термін, 7- відбувають покарання.

 Найпоширенішими злочинами серед учнівської молоді є крадіжки, нанесення тілесних ушкоджень, хуліганство та інше. Бажання самоствердитися штовхає деяких неповнолітніх до конфліктних ситуацій, скоєння зовні безпричинних, а іноді незрозумілих злочинних проявів: побиття людей, з якими не порозумілися. Діти підліткового віку, які перебувають не в полі зору навчальних закладів, нерідко скоюють крадіжки самі, або їх залучають до цих справ дорослі.

Міжвідомча взаємодія на рівні правоохоронних органів, прокуратури у Сумської області, освіти, служб у справах дітей, Регіонального центру з надання вторинної правової допомоги, центрів соціальних служб, «Центру пробації» дасть можливість забезпечити конституційні права дітей, захист прав та інтересів дітей, які стали жертвами злочинних посягань та  їх реабілітацію. 

Саме таке партнерство усіх суб'єктів, які працюють з дитиною та її сім'єю і є запорукою протидії дитячій злочинності

Особливу увагу та застосування у практичній діяльності служб у справах дітей області зосереджено на «Програмі відновлення для неповнолітніх, які є підозрюваними у вчиненні кримінального правопорушення», так зване  відновне правосуддя, яка передбачає участь неповнолітнього у відновному правосудді – це шанс не стати засудженим в юному віці, виправити ситуацію з нанесеною шкодою для потерпілої сторони, зробити висновки та більше не вчиняти кримінальних проступків і правопорушень.

Основною метою цієї Програми є максимально раннє виведення неповнолітніх із кримінального процесу та ресоціалізація їх у суспільне життя.