Служба у справах дітей
вул. Першотравнева, 29, місто Суми, 40009,
тел. (0542) 60-77-99, факс (0542) 60-77-22
E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15; 

п’ятниця – з 8.00 до 16.00;
обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

УСИНОВЛЕННЯ – ЛЮБОВ НА ВСЕ ЖИТТЯ

Відповідно до Указу Президента України від 27 листопада 2008 року 30 вересня в Україні відзначають День усиновлення.

День усиновлення – свято всіх усиновлювачів, опікунів, прийомних батьків, батьків-вихователів, котрі прийняли до своїх родин дітей, які за різних обставин втратили рідні сім’ї. Сім'я є найкращим середовищем для зростання здорової дитини. Кожна година, день, рік, які дитина проживає в люблячій родині - це інвестиція в її успішне майбутнє.

В цей день у Сумському театрі дітей та юнацтва для родин із дітьми відбулася святкова програма і вистава «Попелюшка».

Заступник голови Сумської обласної державної адміністрації привітала учасників свята з нагоди Дня усиновлення і відзначила Почесними грамотами голови Сумської обласної державної адміністрації 7 родин, які успішно протягом багатьох років виховують дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Перший заступник голови Сумської обласної ради. 3 сім’ям вручив поляки голови Сумської обласної ради.

Від імені депутата, голови підкомітету у справах сім’ї та дітей комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики вручила 2 подяки батькам-вихователям дитячих будинків сімейного типу.

 

Довідково. На обліку служби у справах дітей Сумської обласної державної адміністрації перебуває 2075 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. В Сумській області активізовано роботу з розвитку сімейних форм виховання та усиновлення. Охоплення дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, сімейними формами влаштування є пріоритетним завданням у діяльності служб у справах дітей. Показник охоплення дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, сімейними формами влаштування в Сумській області становить 93,8 %. На сьогодні в області створено 8 патронатних сімей, 30 дитячих будинків сімейного типу (влаштовано 213 дітей, 140 прийомних сімей (влаштовано 268 дітей). Під опікою (піклуванням) громадян перебувають 1464 дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування.

За останні 5 років (2016-2020 роки) в Сумській області усиновлено 194 дитини. Протягом 9 місяців 2021 року в Сумській області усиновлено 32 дітей (24 дитини усиновлено громадянами України, 5 дітей-іноземними громадянами).