Служба у справах дітей
вул. Першотравнева, 29, місто Суми, 40009,
тел. (0542) 60-77-99, факс (0542) 60-77-22
E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15; 

п’ятниця – з 8.00 до 16.00;
обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

В ОБЛАСТІ З’ЯВИВСЯ 30-ИЙ ДИТЯЧИЙ БУДИНОК СІМЕЙНОГО ТИПУ

За підсумками роботи служби у справах дітей Сумської обласної державної адміністрації, на кінець І кварталу поточного року в області на обліку дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, перебуває 2073 дитини. Із них влаштовано під опіку/піклування 1464 дитини, у прийомні сім’ї – 246, в ДБСТ – 183.

Станом на сьогодні, в Сумській області функціонує 30 ДБСТ і 140 прийомних сімей. За 3 місяці 2021 року з’явилися 3 нові прийомні сім’ї: в Охтирському, Конотопському та Шосткинському районах та 1 дитячий будинок сімейного типу в Тростянецькій територіальній громаді Охтирського району.

У січні 2021 року родинну групу із трьох дітей-сиріт, вік яких 4, 5, 10 років, взяла на виховання новостворена прийомна сім’я з Тростянецької територіальної громади, Охтирського району (подружжя прийомних батьків у грудні 2020 року пройшли відповідне навчання і через місяць отримали направлення на знайомство з дітьми).

У новостворену прийомну сім’ю з м. Шостка влаштовано шестирічного хлопчика, матір якого нещодавно суд позбавив батьківських прав.

Ще одна прийомна сім’я з Кролевецькоїтериторіальної громади,Конотопськогорайону взяла на виховання дівчинку-підлітка. Дитина перебувала в обласному центрі соціально-психологічної реабілітації.

Планується створення нової прийомної родини і в Липоводолинській територіальній громаді Роменського району. Направлення на знайомство з дитиною видано.

Хто ж ці люди, батьки-вихователі тридцятого на Сумщині ДБСТ?

Подружжя Цендри з Липоводолинської територіальної громади Роменського району із 2014 року функціонувало як прийомна сім’я.  Маючи трьох кревних дітей, вони прийняли на виховання родинну групу з 4 рідних між собою дітей. Так склалося, що через 6,5 років прийомні батьки отримали інформацію про братика своїх прийомних дітей. Цей малюк перебував у Сумському обласному спеціалізованому Будинку дитини. Рішення возз’єднати рідних між собою дітей Віталій Михайлович та Яна Яківна Цендри прийняли зразу. Так, у квітні 2021 року 1-річний хлопчик Сашко з Будинку дитини переїхав жити в оселю нових батьків. Тепер із Сашком поряд Роман та Владислав - рідні брати, і Катерина й Ілона - рідні сестри. Прийомній родині надано статус ДБСТ. Тепер батьки-вихователі ДБСТ Цендра виховують 8 дітей.

Всього з початку 2021 року у ДБСТ та прийомні сім’ї області влаштовано 11 дітей. На сьогодні потребують влаштування до сімейних форм ще кілька родинних груп дітей.

Заходи, які впроваджуються, з метою запобігання поширенню захворювання коронавірусної інфекції COVID-19,  не вплинули на процес створення сімейних форм на Сумщині.

Одна прийомна родина в області припинила своє функціонування, усиновивши двох своїх прийомних дітей. Усиновлення – процес, який провадиться в найвищих інтересах дитини-сироти чи дитини, позбавленої батьківського піклування, а це означає, що прийомні батьки з міста Конотоп проявили найвищий ступінь відповідальності за долю дітей та їх повноцінний розвиток.