Служба у справах дітей
вул. Першотравнева, 29, місто Суми, 40009,
тел. (0542) 60-77-99, факс (0542) 60-77-22
E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15; 

п’ятниця – з 8.00 до 16.00;
обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

НА СУМЩИНІ ФУНКЦІОНУЄ 139 ПРИЙОМНИХ СІМЕЙ ТА 29 ДИТЯЧИХ БУДИНКІВ СІМЕЙНОГО ТИПУ

За минулий 2020 рік у Сумській області створено 2 нові дитячі будинки сімейного типу виховання. Протягом  січня-березня 2021 року вже сформовано 2 нові прийомні сім’ї та влаштовано на виховання і спільне проживання 4 дітей, позбавлених батьківського піклування.

Якщо спитати перехожих на вулиці, чи інтернат – хороше місце для навчання дитини, більшість скажуть: звісно, ні. Усі розуміють, що не існує кращого місця для дитини, ніж дім із люблячими батьками. 

Реформування закладів інституційного догляду за дітьми заради реалізації права кожної дитини на проживання в сім’ї, аби дитина отримала таку бажану родину, в якій повною мірою будуть забезпечуватись її інтереси – це одна з цілей  європейської інтеграції України.

Станом на 1 березня 2021 року на Сумщині функціонує 139 прийомних сімей та 29 дитячих будинків сімейного типу (ДБСТ).

Як показує досвід, ті діти, яких раніше називали «нєобучаємимі» (на щастя, в українській мові немає синоніму до цього терміну), у сім’ях або будинках сімейного типу розвивають власні потенціали і стають більш самостійними у дорослому житті.

Обласна служба у справах дітей постійно отримує звернення про бажання громадян області створити прийомну сім’ю. На сьогодні вирішується питання взаємодобору дітей до 4 прийомних сімей. Дві з цих сімей нещодавно пройшли відповідне навчання та отримали рекомендацію до внесення їх на облік кандидатів у прийомні батьки.

У сучасному цивілізованому світі не існує дітей, яких не можливо навчати та адаптувати до життя в суспільстві. Кожен може розвиватися у своєму темпі, якщо є бажання і вміння розвивати таку дитину. Піклування, батьківська любов та тепло родинного затишку формують у прийомної дитини довіру та прихильність до дорослих, відчуття безпеки, що в майбутньому зробить дитину повноцінним громадянином нашого суспільства.

Мета інформаційної кампанії EUКраїна, яка проходить за ініціативи Віцепрем’єр-міністерки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України, за підтримки Представництва ЄС в Україні та проєкту Association4U – показати «секторальний» вимір євроінтеграції. Те, як європейські цінності втілюються в конкретні фундаментальні речі. Змінювати – не складно, необхідно просто змінити особисту позицію з пасивної на активну.

І почати ми вирішили з роботи, яку проводить обласна служба у справах дітей, адже наразі вже є те, що можна змінити силами однієї людини, родини чи громади:  http://dity.sm.gov.ua/index.php/uk/628

Детальніше про урядову інформаційну кампанію EUкраїна тут: https://association4u.in.ua/

#Цеєвроінтеграція #Інтегруємось

Офіс Віцепрем’єрки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції

Урядовий офіс координації європейської та євроатлантичної інтеграції

Комітет ВРУ з питань інтеграції України до ЄС