Служба у справах дітей
вул. Першотравнева, 29, місто Суми, 40009,
тел. (0542) 60-77-99, факс (0542) 60-77-22
E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15; 

п’ятниця – з 8.00 до 16.00;
обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

ПАТРОНАТНА СІМ’Я, ЯК АЛЬТЕРНАТИВА ІНТЕРНАТУ

Начальник служби у справах дітей Сумської обласної державної адміністрації Юрій КАЛІНОВСЬКИЙ взяв участь у селекторній нараді Міністерства соціальної політики України та Міністерства охорони здоров’я України щодо динаміки розвитку послуг патронатного вихователя в Україні та Сумській області, зокрема. Окремим питанням на нараду було винесено питання влаштування та вибуття дітей з будинків дитини.

Уповноважений Президента України з прав дитини Микола КУЛЕБА акцентував увагу на необхідності виконання в регіонах плану заходів Національної стратегії реформування системи інституційного догляду та виховання дітей на 2019-2026 роки, з метою забезпечення сімейним вихованням дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які на сьогодні перебувають в інституціях. Рекомендовано розробити місцеву Програму, яка б фінансувалася з обласного бюджету.

Головуючі відповіли на запитання учасників наради та рекомендували керівникам міст та ОТГ допомагати створенню патронатних сімей, так як питання долі дітей перебуває на особистому контролі Президента України.

Станом на сьогодні в Сумській області функціонує 8 патронатних сімей, в яких виховується 6 дітей. Протягом 2019 року в сім’ях патронатних вихователів виховувалася 21 дитина.