Служба у справах дітей
вул. Першотравнева, 29, місто Суми, 40009,
тел. (0542) 60-77-99, факс (0542) 60-77-22
E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15; 

п’ятниця – з 8.00 до 16.00;
обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

УВАГА! У 2020 РОЦІ ЗБІЛЬШИТЬСЯ РОЗМІР ДЕРЖАВНИХ ВИПЛАТ, ЩО СТОСУЮТЬСЯ ПС, ДБСТ

Довгоочікуваним є Указ Президента від 30.09.2019 № 721/2019 «Про деякі питання забезпечення прав та законних інтересів дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, розвитку та підтримки сімейних форм виховання дітей», яким надано доручення Кабміну щодо підготовки законопроекту, спрямованого на забезпечення скорочення процесуальних строків судового розгляду справ, що стосуються усиновлення, встановлення опіки, піклування, позбавлення батьківських прав, відібрання дитини від батьків без позбавлення їх батьківських прав, та внесення відповідного законопроекту в установленому порядку на розгляд Верховної Ради України.

Вищевказаний Указ передбачає низку заходів, які має реалізувати Кабінет Міністрів України, зокрема:

- збільшення з 2020 року розміру державної соціальної допомоги на дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, грошового забезпечення батькам-вихователям і прийомним батькам за надання соціальних послуг у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім’ях;

- визначення у тримісячний строк порядку забезпечення житлових приміщень, які надаються у користування дитячим будинкам сімейного типу, необхідними меблями, побутовою технікою та іншими предметами тривалого вжитку;

- удосконалення порядку провадження діяльності з усиновлення;

- унормування порядку організації оздоровлення та відпочинку дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, спільно з батьками-вихователями та прийомними батьками і їхніми власними дітьми, передбачивши механізм компенсації витрат на оздоровлення та відпочинок дітей, здійснених батьками-вихователями та прийомними батьками за власний рахунок.

Також у рамках підтримки дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування та сімейних форм виховання дітей Указом встановлюються завдання для обласних, Київської міської державних адміністрацій, що повинні бути реалізовані за участю органів місцевого самоврядування.

Якщо Ви вирішили створити прийомну сім’ю чи дитячий будинок сімейного типу, звертайтеся за консультацією до місцевої служби у справах дітей чи до служби у справах дітей Сумської облдержадміністрації (60-77-22, м. Суми, вул. Першотравнева, 29 (к. 80, 5 поверх).