Служба у справах дітей
вул. Першотравнева, 29, місто Суми, 40009,
тел. (0542) 60-77-99, факс (0542) 60-77-22
E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15; 

п’ятниця – з 8.00 до 16.00;
обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

ВИЇЗНИЙ СЕМІНАР СЛУЖБИ У СПРАВАХ ДІТЕЙ

Виїзний обласний тематичний семінар у місті Шостка організовано та проведено службою у справах дітей Сумської обласної державної адміністрації 22 листопада 2019 року. Вказаний захід приурочено  Дню спільних дій в інтересах дітей, що відзначається в Україні щороку в день прийняття Конвенції ООН про права дитини – 20 листопада.  Україна ратифікувала зазначену Конвенцію ще у вересні 1991 року. 

«Конвенція ООН про права дитини базується на чотирьох основних принципах: першочерговість інтересів дитини, забезпечення повноцінного життя та розвитку, залучення до громадського життя, відсутність дискримінації», - зазначив  начальник служби у справах дітей Сумської обласної державної адміністрації Юрій КАЛІНОВСЬКИЙ, відкриваючи  семінар та вітаючи його учасників. Він наголосив на безумовному дотриманні прав дітей-вихованців, які тимчасово виховуються в закладах соціального захисту дітей області.

«Дбати про забезпечення права дитини на повноцінне  виховання та розвиток, на проживання її у сімейному середовищі, – одне з найголовніших завдання служб у справах дітей області», - наголосила заступник начальника служби у справах дітей Сумської обласної державної адміністрації Віра ТЮТЮННИК. Вона  проаналізувала стан розвитку мережі дитячих будинків сімейного типу та прийомних сімей в області протягом поточного року. Відзначила роботу служб у справах дітей, яка сприяла появі новостворених прийомні сімей та дитячих будинків сімейного типу (Білопільський, Шосткинський, Тростянецький, Краснопільський, Кролевецький, Лебединський, Середино-Будський райони, міста Суми та Конотоп).

Учасники обговорили питання застосування в роботі наказу МСПУ від 06.08.2019 № 1201 «Інструкція з оформлення посадовими особами органів опіки та піклування матеріалів про адміністративні правопорушення», ділилися досвідом функціонування сімей патронатних вихователів та шляхами пошуку кандидатів, бажаючих стати патронатними вихователями тощо.

Семінар завершився святковим концертом «У центрi всесвiту – Дитина», підготовленим дітьми-вихованцями Обласного центру соціально-психологічної реабілітації міста Шостка. Усі вихованці закладу отримали подарунки від служби у справах дітей Сумської ОДА та побажання здійснення мрій, світлого та мирного дитинства.

Під час  заходу   розповсюджено інформаційну продукцію у вигляді буклетів та брошур, розроблених  службою у справах дітей.