Служба у справах дітей
вул. Першотравнева, 29, місто Суми, 40009,
тел. (0542) 60-77-99, факс (0542) 60-77-22
E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15; 

п’ятниця – з 8.00 до 16.00;
обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

ЗУСТРІЧ ІЗ МАЙБУТНІМИ ПРИЙОМНИМИ БАТЬКАМИ ТА ОПІКУНАМИ

До участі у тренінговому навчанні 16 кандидатів в опікуни/піклувальники, прийомні батьки, батьки-вихователі, усиновлювачі, яке проводиться Сумським ОЦСССДМ, було запрошено представників служби у справах дітей Сумської обласної державної адміністрації.

Заступник начальника служби Віра ТЮТЮННИК привітала присутніх із Всесвітнім днем дитини, яке щороку відзначається саме 20 листопада. Вона ознайомила учасників тренінгу зі статистикою створення сімейних форм на Сумщині, кількістю дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які перебувають на обліку у службах у справах дітей та потребують влаштування до сімейних форм виховання. Віра ТЮТЮННИК наголосила на необхідності тісної співпраці прийомних батьків та опікунів зі службами у справах дітей та центрами соціальних служб на місцях. Нею було роз’яснено процес та необхідність здійснення службами у справах дітей щорічного контролю стану утримання та виховання дітей у ДБСТ, прийомних сім’ях,  сім’ях опікунів/піклувальників.

Юрисконсульт служби у справах дітей Сумської облдержадміністрації Олена МОСКАЛЕНКО ознайомила учасників навчання з процедурою встановлення опіки, її правовими наслідками, з правами та обов’язками кандидатів в опікуни, піклувальники та членів їх сімей, відповіла на численні конкретні запитання кандидатів, які стосувалися встановлення опікинад майном дитини-сироти тадитини,позбавленої батьківського піклування, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 24.09.2008 р. №866 «Питання діяльності органів опіки та піклування, пов’язаної із захистом прав дитини», нових правил перетину кордону для дітей та їхніх опікунів, а саме, нюансів перетину кордону для дітей-сиріт та позбавлених батьківського піклування.

Крім цього, учасники навчання отримали посилання на проект сайту Мінсоцполітики «Пошук дитини», який містить інформацію про дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, котрі потребують влаштування.