Служба у справах дітей
вул. Першотравнева, 29, місто Суми, 40009,
тел. (0542) 60-77-99, факс (0542) 60-77-22
E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15; 

п’ятниця – з 8.00 до 16.00;
обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

Про повноваження місцевих органів державної влади та органів місцевого самоврядування у питанні захисту прав дітей в умовах децентралізації влади

На базі новоствореного Центру сприяння розвитку об’єднаної територіальної громади в Хоружівці відбувся семінар щодо повноважень місцевих органів державної влади та органів місцевого самоврядування у питанні захисту прав дітей в умовах децентралізації влади. Серед учасників заходу (голови об’єднаних територіальних громад, начальники структурних підрозділів з питань соціального захисту населення і фахівці із соціальної роботи Сумщини, що залучені до виконання проекту за підтримки Світового банку «Модернізація системи соціальної підтримки населення України») був начальник служби у справах дітей Сумської обласної державної адміністрації ЮРІЙ КАЛІНОВСЬКИЙ.

«В умовах децентралізації влади, реформування державного управління, місцевого самоврядування та адміністративно-територіального устрою зростають ризики розбалансування системи державних заходів охорони дитинства», - відмітив у своєму виступі начальник служби у справах дітей.

Він наголосив, що найскладнішими питаннями у сфері захисту дитини, які доводиться вирішувати виконавчим комітетам місцевих рад, є питання негайного відібрання дитини від батьків, де існує безпосередня загроза для життя або здоров’я дитини. Тобто залишення у сім’ї може загрожувати каліцтвом або смертю дитини. Технічно рішення повинно бути підготовлено та прийнято негайно. Про миттєву управлінську дію можна говорити при умові чітко визначених посадових інструкцій для конкретної посадової особи місцевого самоврядування. Крім того, процедура відібрання дитини від батьків передбачає влаштування дитини до державного чи комунального закладу для дітей, негайного повідомлення прокурора та звернення до суду у семиденний строк.

У 2017 – 2018 роках у Сумській області від батьків було відібрано 116 дітей. Усі рішення про відібрання дитини прийняті органами опіки та піклування. Технічну та процедурну складову управлінської дії виконували служби у справах дітей. Ця практика доводить неспроможність органів місцевого самоврядування рівня сільських та селищних рад негайно реагувати на становище конкретної дитини. Відсутність структурного підрозділу чи хоча б посадової особи у виконавчому комітеті є однією із причин такого стану.

Підсумовуючи сказане, ЮРІЙ КАЛІНОВСЬКИЙ наголосив, що державні заходи охорони дитинства у поєднанні з місцевими організаційними заходами дозволять виявити та захистити кожну дитину. Маючи державні соціальні допомоги для сімей з дітьми, користуючись допомогою громади долати складні життєві обставини буде значно простіше.