Служба у справах дітей
вул. Першотравнева, 29, місто Суми, 40009,
тел. (0542) 60-77-99, факс (0542) 60-77-22
E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15; 

п’ятниця – з 8.00 до 16.00;
обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

Засади державної політики щодо соціального захисту дітей, дітей – сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування

«Засади державної політики щодо соціального захисту дітей, дітей – сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування» - така назва першої у 2018 році колегії служби у справах Сумської облдержадміністрації, яка відбулася 15 березня 2018 року під головуванням заступника голови Сумської ОДА Івана Боршоша.

Іван Семенович висвітлив стан реалізації субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на придбання житла для дитячих будинків сімейного типу, соціального житла для дітей-сиріт у минулому році та розповів про умови реалізації цих коштів у 2018 році. Він відзначив, що Сумщина ввійшла в п’ятірку кращих областей, які виконали це завдання держави у 2017 році.

Про реалізацію в області І етапу Національної стратегії реформування системи інституційного догляду та виховання дітей доповівначальник служби у справах дітей Сумської обласної державної адміністрації  Юрій Каліновський. Також він наголосив на забезпеченні прав дітей в умовах реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні, на процесі утворенні та повноваженні служб у справах дітей виконавчих комітетів об’єднаних територіальних громад.

Відповідно до порядку денного колегії, обговорено питання взаємодії в області місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій усіх форм власності у вирішенні питань соціального захисту дітей та організації роботи із запобігання дитячій безоглядності та безпритульності.

Учасник колегії заслухали звіт директора Хоружівського центру соціально-психологічної реабілітації дітей області Миколаєнко В.Г. про хід соціально-психологічної реабілітації дітей влаштованих до центру.

На численні запитання начальників служб у справах дітей  про забезпечення медичного огляду дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, в умовах реформування системи охорони здоров’я  професійно відповідала головний педіатр управління охорони здоров’я Сумської обласної державної адміністрації  Сташко О.В.

Про особливості соціально-правового захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування з інвалідністю, центрисоціальної реабілітації дітей з інвалідністю, та соціально-правовий статус дітей у Сумському обласному спеціалізовану будинку дитини доповідализаступникначальника служби у справах дітей Сумської обласної державної адміністрації Віра Тютюнник,заступникдиректорадепартаментусоціального захисту населення Мусіяка Л.П.,заступник головноголікаря Сумського обласного спеціалізованого будинку дитини Литвин І.І.

Крім вищезазначеного, обговорювалось запровадження в області послуги патронату, були надані рекомендації щодо вдосконалення механізмів функціонування дитячих будинків сімейного типу та прийомних сімей.

Рішення колегії прийнято та доведено до відома учасників.