Служба у справах дітей
вул. Першотравнева, 29, місто Суми, 40009,
тел. (0542) 60-77-99, факс (0542) 60-77-22
E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15; 

п’ятниця – з 8.00 до 16.00;
обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

Популяризація сімейних форм виховання

На базі Сумського обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді 20 травня 2013 року розпочався тренінг для кандидатів у прийомні батьки, батьки-вихователі, опікуни, піклувальники, учасниками якого стало 15 осіб з міст та сіл Сумської області. Основною метою таких занять є підготовка кандидатів на створення прийомної сім’ї, дитячого будинку сімейного типу, опіки, піклування до прийняття нової соціальної ролі прийомних батьків, прийняття батьками усвідомленого рішення про влаштування в сім’ю дітей.

Навчальний курс дозволяє виявити і зрозуміти  основні проблеми, що виникають у житті батьків та дітей після створення прийомної сім’ї чи дитячого будинку сімейного типу, обговорити та оцінити їх, краще усвідомити завдання, реалії та проблеми подальшої роботи. По завершенню навчання кандидати мали змогу оволодіти вмінням налагоджувати контакт з дитиною, визначати специфічні потреби дитини, яка влаштовується в сім’ю, захищати її права, співпрацювати з соціальним працівником у ході соціального супроводу тощо.

«Ліквідація соціального сирітства та розвиток сімейних форм виховання – один  з пріоритетних напрямків роботи  центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, служби у справах дітей. У цьому контексті виконується велика підготовча робота з підбору та навчання кандидатів у прийомні батьки, опікуни. Це дозволяє в подальшому зменшити строки адаптації  дитини в новій родині, сприяє налагодженню  сімейних взаємостосунків», - зазначили директор обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Тетяна Шевченко та заступник начальника служби у справах дітей Олена Кисіль.