Служба у справах дітей
вул. Першотравнева, 29, місто Суми, 40009,
тел. (0542) 60-77-99, факс (0542) 60-77-22
E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15; 

п’ятниця – з 8.00 до 16.00;
обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

СТАТИСТИКА РОЗВИТКУ СІМЕЙНИХ ФОРМ ВИХОВАННЯ НА СУМЩИНІ

Відповідно до статистичних даних служби у справах дітей Сумської обласної державної адміністрації на обліку дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування в області перебуває 2058 дітей. Мета діяльності усіх служб у справах дітей – охопити сімейними формами виховання не менше 92% дітей зазначеної категорії.

Станом на 01.10.2020 в області під опікою/піклуванням знаходиться 1435 дітей, у прийомних сім’ях - 267, у дитячих будинках сімейного типу (ДБСТ) – 195. 

ЮНІ НАЩАДКИ КОЗАКІВ

У Сумському центрі соціально-психологічної реабілітації дітей області, з метою національно-патріотичного виховання дітей та відзначення Дня Захисника України, Дня Козацтва та дня Покрови Пресвятої Богородиці з 12 по 14 жовтня 2020 року відбулись тематичні заходи.

12 жовтня 2020 року вихованці старшої групи виготовили стіннівку «Історія козацтва» та разом з вихованцями середньої групи підготували листівки для привітання чоловіків (співробітників центру) до Дня Захисника України.

ВЧИТЕЛЬ – ПОКЛИКАННЯ ОБРАНЕ СЕРЦЕМ

Бути вчителем, вихователем, наставником – це справжнє мистецтво, обране за покликом серця, наполеглива, чесна, натхненна праця, що збагачує світ мудрістю, знаннями, милосердям, людяністю.

У Сумському центрі соціально-психологічної реабілітації дітей області працюють педагоги за покликанням. Вихованці центру поважають своїх наставників і під час святкової програми, що відбулась 6 жовтня 2020 року з нагоди Дня працівника освіти, висловили їм свою вдячність. 

РЕАЛІЗУЄМО ПРАВО ДІТЕЙ НА ЖИТЛО

06 жовтня 2020 року в Сумській обласній державній адміністрації відбулася селекторна нарада з головами районних державних адміністрацій, головами міських рад, об'єднаних територіальних громад області, на якій головував начальник служби у справах дітей Сумської обласної державної адміністрації Юрій КАЛІНОВСЬКИЙ.

У нараді взяли участь заступник директора Департаменту – начальник управління зведеного та державного бюджетів Департаменту фінансів Сумської обласної державної адміністрації Олександр ВАСИЛЕГА, заступник директора Департаменту – начальник управління соціальних гарантій, пільг та компенсацій Департаменту соціального захисту населення Сумської обласної державної адміністрації Людмила МУСІЯКА, начальник юридичного відділу апарату Сумської обласної державної адміністрації Світлана КАЛАЙДОВА.

УСИНОВЛЕННЯ – ЦЕ ЛЮБОВ НАЗАВЖДИ

30 вересня у День християнських святих Віри, Надії, Любові та матері їхньої Софії в Україні відзначають День усиновлення. Цей день є символом милосердя і добра до людей.

З нагоди Дня усиновлення службою у справах дітей Сумської обласної держаної адміністрації був проведений захід на тему: «Захист прав дітей та в умовах реформування територіальної організації влади і системи інституційного догляду та виховання дітей в Україні. Актуальні питання, перспективи».

УКРАЇНА ВІДЗНАЧАЄ ДЕНЬ УСИНОВЛЕННЯ

Щороку 30 вересня Україна відзначає День усиновлення – величне свято людяності та милосердя, бо усиновлювачі – це люди, які взяли на себе відповідальність за долю конкретної дитини-сироти чи дитини, позбавленої батьківського піклування.

Багато родин на Сумщині відкривають свої серця дітям, які потребують допомоги. Саме завдяки таким людям область впевнено впроваджує реформу деінституалізації, прагнучи, щоб діти, незалежно від обставин, росли й виховувалися в сім’ї.