Служба у справах дітей
вул. Першотравнева, 29, місто Суми, 40009,
тел. (0542) 60-77-99, факс (0542) 60-77-22
E-mail: Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

 Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15; 

п’ятниця – з 8.00 до 16.00;
обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

ЯК РЕАЛІЗУЄТЬСЯ ДЕРЖАВНА ПОЛІТИКА У СФЕРІ СОЦІАЛЬНОГО ЗАХИСТУ ДІТЕЙ

Перша у 2019 році колегія служби у справах дітей Сумської облдержадміністрації відбулася 20 березня поточного року. Відкрив Колегію та привітав її учасників заступник голови Сумської обласної державної адміністрації ІВАН БОРШОШ.

Члени колегії та її учасники обговорювали проблемні ситуації щодо влаштування дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування до закладів соціального захисту ІІІ та ІV профілю, що виникають на практиці. Активне обговорення викликало питання забезпечення ефективної міжвідомчої взаємодії у розвитку мережі прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу.

ВЗАЄМОДІЯ З ОРГАНАМИ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ СУМСЬКОГО РАЙОНУ

Виїзна робоча нарада служби у справах дітей Сумської обласної державної адміністрації з органами місцевого самоврядування на тему «Взаємодія місцевих органів державної влади та органів місцевого самоврядування щодо реалізації заходів державної політики у сфері соціального захисту дітей» відбулася 19 березня 2019 року на базі Верхньосироватської сільської ради Сумського району.

Участь у заході взяли керівники служби у справах дітей Сумської обласної державної адміністрації, Сумської районної державної адміністрації, голова Верхньосироватської сільської ради, начальники служб у справах дітей районної державної адміністрації та виконавчих комітетів об’єднаних територіальних громад. У ході наради проаналізовано діяльність місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування Сумського району щодо реалізації заходів державної політики у сфері соціального захисту дітей. 

ВЕСНЯНИЙ ВІЗИТ ДО КИЄВА

Розширення знань дітей-вихованців про місто Київ - столицю України, запланувала адміністрація Сумського центру соціально-психологічної реабілітації дітей на початку весни.

Нещодавно 12 дівчат з числа вихованців Сумського центру соціально-психологічної реабілітації дітей мали можливість взяти у святковому заході, що відбувся у приміщенні Київської міської ради. Програма заходу була дуже насичена, та найбільше емоцій та захвату викликав конкурс демонстрації модного одягу, учасниками якого стали сумчанки.

Міжнародний жіночий день 8 березня – свято весни, любові та краси

Міжнародний жіночий день 8 березня – свято весни, любові та краси, свято, на якому вшановують жінку. Тож для прекрасної половини закладів соціально-психологічної реабілітації дітей були проведені святкові заходи.

З самого ранку відчувалася радісна й весела атмосфера. Усі вихованці були учасниками концертної програми, діти співали лагідні пісні про маму, звучали слова вдячності і любові – які розчулювали присутніх до сліз, дитячий гумор. Вихованці дивували своїми казковими перевтілюваннями, читали вірші, інсценували цікаві моменти із життя жінок, танцювали танок. На концерт завітали кандидати в прийомні батьки, які привітали жінок та дівчат закладу зі святом. Свято було щедрим на емоції. Наприкінці заходу дівчатка отримали подарунки. Ввечері діти чаювали та ласували торт.

Масляна – час розваг, забав, музик і веселих конкурсів

Одним із напрямків роботи Центрів соціально-психологічної реабілітації дітей області є вивчення традицій рідного краю. Щороку традиційно відзначається свято «Масляна». Сьогодні, як і в стародавні часи, це свято символізує зиму, що йде та прихід весни. Саме млинці були символом цього свята. Смакуючи млинцями, наші предки вважали, що вбирають у себе часточку тепла й сили великого Сонця.

У ході свята вихованці отримали цікаву інформацію щодо свята «Масляна». Потім співали веселі пісні, флешмоби, закликали весну, грали в ігри, конкурси, водили хороводи. Наприкінці свята в ігровій формі було спалено опудало. Діти писали на аркушах про свої негаразди, які були спалені разом з опудалом. 

Державна субвенція для придбання житла для дітей-сиріт та осіб з їх числа

В області сформовано реєстр житла та майна дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які перебувають на первинному обліку служб у справах дітей, що постійно поновлюється. Відповідно до реєстру, 1220 дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, мають житло. Із них на праві власності – 225, на праві користування – 995.

Про порядок та умови надання у 2019 році у Сумській області субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на проектні, будівельно-ремонтні роботи, придбання житла та приміщень для розвитку сімейних та інших форм, наближених до сімейних та забезпечення житлом дітей-сиріт та осіб з їх числа доповів 21.02.2019 на колегії ЮРІЙ КАЛІНОВСЬКИЙ – начальник служби у справах дітей Сумської обласної державної адміністрації.